2021 DGS Kapsamında Üniversitemize Yerleşen Adayların Dikkatine

14 Eylül 2021 Salı

Sevgili Öğrenciler, Üniversitemizi tercih ettiğiniz için sizleri tebrik eder, öğrenim hayatınızda başarılar dileriz. Kayıt işleminizin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için aşağıdaki açıklamalarımızı lütfen dikkatlice okuyunuz.
 
E-Devlet Üzerinden  Kayıt İşlemleri için, PTT şubelerinden edinebileceğiniz e-devlet şifresi ile 17-22 Eylül 2021 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresindeki hizmetler bölümü altında yer alan 'Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı' başlığı altında açılacak olan 'Üniversite E-Kayıt seçeneğini tıklayarak online olarak gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden online kayıt yaptıran öğrencilerimizin ayrıca kayıt tarihlerinde üniversitemize gelmeleri gerekmemektedir. Kayıt sürecini E-Devlet sistemi üzerinden tamamlayan öğrencilerimizden lise diploması da dahil olmak üzere hiçbir belge talep edilmeyecektir.
 
Yüz yüze Kayıt İşlemleri için, E- kayıt yaptır(a)mayan öğrencilerimizin 17-24 Eylül 2021 tarihleri arasında mesai saati bitimine kadar lise diploması veya geçici mezuniyet belgelerinin aslı ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na şahsen veya noterden vekâlet verdikleri kişiler aracılığıyla başvurmaları halinde kayıt işlemlerini yapabilirler. Posta yolu ile kayıt işlemi yapılamaz.

Not: Üniversitemize kayıt hakkı kazandığı halde; mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden ön lisans öğrencileri bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2021-2022 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına (21  Şubat 2022) kadar kayıt yaptırabilirler.

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ (OBS)
Öğrenci Bilgi Sistemi; Öğrenciye ait kişisel ve akademik bilgilerin yer aldığı sistemdir. Üniversitemizle ilgili bilgilendirmeler ve duyurular Üniversitemiz web adresinin yanında bu sistem üzerinden de yapılacaktır.
Öğrenci Bilgi Sistemine http://ekampus.tarsus.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra Öğrenci Bilgi Sistemi Tanıtım Videosuna ulaşabilirsiniz.
Öğrenci Bilgi Sistemine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılacak olup ilk giriş sırasında standart olarak;
Kullanıcı Adı: ogrencinumarası@tarsus.edu.tr (Kayıt sonrası otomatik verilecektir)
Şifre: T.C. Kimlik Numaranız (Geçici şifre )
Öğrenci Numarası Sorgulamak İçin tıklayınız.

DERS KAYIT İŞLEMLERİ
2021-2022 eğitim-öğretim yılında Üniversitemize DGS kapsamında kayıt yaptıran öğrencilerin güz yarıyılı ders kayıtları Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır. Diğer yarıyıllarda ders kaydı, öğrenci bilgi sistemi üzerinden öğrenci tarafından yapılacaktır.

MUAFİYET BAŞVURULARI
DGS kapsamında kayıt yaptıran öğrencilerimizin intibak ve muafiyet işlemleri için kayıtlı oldukları akademik birimlere not belgesi (transkript) ve ders içerikleri ile birlikte başvuru yapması gerekmektedir.

Uygulamalı Bilimler Fakültesinin web sitesine ulaşmak için tıklayınız.
 
KAYIT DONDURMA
Kayıt, devam, uygulama ve sınav koşullarından herhangi birini mazereti nedeniyle yerine getiremeyecek öğrencinin hakları, kayıt dondurma ile ilgili başvuruda bulunması ve bu başvurunun ilgili yönetim kurulunca değerlendirilip onaylanmasından sonra saklı tutulur. Kayıt dondurma bir yarıyıldan az dört yarıyıldan/iki yıldan çok olamaz. Sağlık nedeniyle yapılacak kayıt dondurma işlemleri bu sürelerin dışındadır.
Öğrenci, kayıt dondurduğu yarıyılda öğrenimine devam edemez ve sınavlara giremez. Ağır hastalık, kaza, doğal afetler gibi belgelendirilebilen olağanüstü durumlar dışında öğrenime ara verme izni başvurusu yapacak öğrencilerin 04 - 08 Ekim 2021 tarihleri arasında Fakülte / Meslek Yüksekokullarına başvurmaları gerekmektedir.

İLETİŞİM ADRESLERİMİZ
Adres: Tarsus Üniversitesi Rektörlüğü Takbaş Mahallesi Kartaltepe Sokak 33400
Tarsus/MERSİN
Telefon:0 (324) 600 00 33 Dahili: 88017, 88031, 88032,88036
E-Posta: oidb@tarsus.edu.tr

Not: Kayıt esnasında sorun yaşamanız halinde oidb@tarsus.edu.tr adresine elektronik posta gönderiniz. Sorununuz ile ilgili durum incelenip size bilgi verilecektir.
Kredi ve Yurtlar ile ilgili her türlü bilgiye https://kygm.gsb.gov.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.